czwartek, 17 kwietnia 2014

Po Raz Trzeci

Konkurs został zakończony.

Bardzo nam miło ogłosić iż nagrody książkowe dostają:

Zjadacz Skarpet - "Kolor Magii" Terry Pratchett


Wojtek Q. - "Mroczne Słońce" N.K. Jemisin


(Książki wyślemy pocztą)
Nagrody są zarówno za wytypowanie recenzji i książek, jak i za najlepsze uzasadnienia. Tak się złożyło.

Miło nam również poinformować iż dwie recenzje uzyskały taką samą ilość głosów.
Więc najlepsze recenzje malegonosorozca to:

Wielki Marsz
Delegatury Nocy

Także jeśli chodzi o najlepsze książki opisywane przez malegonosorozca mamy remis pomiędzy:

Wielki Marsz
Piknik Na Skraju Drogi

Jeszcze raz dziękujemy bardzo wszystkim za udział w konkursie.
Bardzo nam miło, że jesteście z nami.
A teraz oddaje głos zwycięzcom.
Oto Ich wypowiedzi:

Zjadacz Skarpet:


No to zacznijmy od wymienienia pozycji książkowych, których recenzje w Twoim wykonaniu przypadły mi do gustu: 
- Andriej Diakov "Do Światła" i "W Mrok" - dlaczego te dwie zostały przeze mnie wybrane? Ponieważ jest tu obiektywistyczne spojrzenie na książki. Nie ma tu samego lukrowania, ale jest konstruktywna krytyka, którą uwielbiam - potrafisz wytknąć błędy i potknięcia w historiach, a także je uargumentować, przez co nabierają wartości i nie są tylko pustymi, tak o napisanymi słowami. Potraktowałam razem te obie książki, ponieważ są napisane przez tego samego autora.
- Stephen King "Wielki Marsz" - a czemu ta recenzja mi się spodobała? Może się to wydawać śmieszne, lecz uważam, że jest taka jak książka. Jest prosta. A w swej prostocie trafia w sedno sprawy. Tak jak King nie musiał wnikać w struktury rządzące systemem świata, który on przedstawił, tak Ty nie musiałeś rozwlekać się nad tą książką. Po prostu napisałeś to co najważniejsze - nie sztuką jest w miliardzie słów zawrzeć zarys historii, bo tego nikt by nie dość, że nie przeczytał, lecz i pewnie nikomu nie chciało by się czytać, lecz w stu słowach zawrzeć to, co w tej książce najważniejsze. A Tobie się to właśnie udało.

Kolejne zadanie to wybór książek, które najbardziej lubię, a więc typowy subiektywizm, kierowanie się własnym gustem, może i serduchem.
- Terry Pratchett: "Straż! Straż!" oraz "Kolor Magii" - kiedy zobaczyłam, że wśród Twoich recenzji są także książki tego autora, po prostu w jednej chwili umarłam na zawał spowodowany radością. Bardzo lubię czytać recenzje innych osób o książkach tego "gościa", ale co mnie smuci to to, że po prostu teraz ludzie wolą czytać i recenzować książki o wampirach i miłości między nimi niż książki, które nie dość, że są w genialny sposób napisane, to jeszcze ciężko przy nich usiedzieć spokojnie, gdyż po prostu się nie da, z ręką na sercu to mówię! Uwielbiam ten styl, uwielbiam te książki - geniusz!
- Strugaccy Arkadij i Borys "Piknik na skraju drogi" - Szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia, cóż to za książka. Ale wczytując się w Twoją recenzję, w emocje, jakie wylewają się z tekstu to ma się wrażenie, że ta historia to kawał solidnej roboty, dlatego uważam, że to dobra książka. 

Wojtek Q.:


 RECENZJA #1 : "Lewa Ręka Ciemności - Ursula K. Le Guin" 
Fakt, że książkę napisała Ursula K. Le Guin kompletnie nie zasłonił ci oczu i napisałeś recenzję prosto oraz bez zbędnych "koloryzacji". To sztuka, żeby nie dać się zwieść sławnemu nazwisku na okładce, a w dodatku ciekawie przedstawić świat książkowy. Jedno jest pewne... książkę muszę mieć i ją przeczytam.
 RECENZJA #2 : "Piknik Na Skraju Drogi - Strugacki Arkadij, Strugacki Bory"
Nie wiem, czy książkę ocenię subiektywnie. Po prostu nie wiem. Zaczarowałeś mnie... i pomyślałem sobie: "Kurcze, czemu jeszcze nie czytałem tej książki !?". Widzę, że czytasz książki w tym klimacie, co ja. :)
 RECENZJA #3 : "Delegatury Nocy - Glen Coo"
Znów czuję się porwany, jakbym przeczytał ulotkę nowego świata. Znów mnie zachęciłeś, masz w sobie taki dar. KSIĄŻKĘ NA PEWNO PRZECZYTAM !!!
 KSIĄŻKA #1
"Piknik Na Skraju Drogi - Strugacki Arkadij, Strugacki Bory"
Wielkie dzięki za to, że pokazałeś mi kawałek nieodkrytej ziemi, która jest ciekawa, świeża, a zarazem ujmuje w swojej prostocie.
 KSIĄŻKA #2
"Lewa Ręka Ciemności - Ursula K. Le Guin"
Chyba na zawsze pozostanę wierny Ursuli i fantastyce, a książka to wielka przygoda w nieznane, gdzie nawet rośliny niesamowicie ciekawią.
 KSIĄŻKA #3
"Delegatury Nocy - Glen Coo"
Każdy pewnie zna słowo "geniusz". W dzisiejszych czasach występuje ono w dwóch słowach "Delegatury Nocy".I to tyle.
pozdrawiamy
malynosorozec i m...

Po Raz Trzeci (nie ostatni). Rozdajemy książki.
Tym razem skupimy się na opisach (recenzjach?).

Otóż po pierwsze: prosiłbym o podanie jednej, dwóch lub trzech najlepszych „recenzji”, których autorem jest malynosorozec. Spis Opisów

Po drugie: prosiłbym o wytypowanie jednej, dwóch lub trzech najlepszych książek (z tych, które „recenzował” malynosorozec). A Tu Moje Oceny

A zwycięzcę wybierze nasz zacny grafik czyli: m… (z pomocą oczywiście, ale to już tajemnica czyją)

Jako nagrodę przewidujemy jak zwykle wybraną przez zwycięzcę książkę. (maksymalna wartość powiedzmy 42zł87gr.)

P.S. Może być tak, iż za kreatywne uzasadnienie przyznamy dodatkowe nagrody książkowe.

Piszcie na mail: maly.nosorozec@gmail.com


Konkurs trwa do 15.05.2014 (do godz 23:57 [+/- trzy minuty])

Pozdrawiamy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz