piątek, 13 grudnia 2013

grafika od m...

Miło nam poinformować, iż nagrody zostały wybrane przez naszych zwycięzców.
Bardzo cieszą nas wybory jakich dokonano:

Stephen King - Zielona Mila
Jerome K. Jerome - Trzech Panów W Łódce (Nie Licząc Psa)

Nagrodą niespodzianką za najlepsze, naszym zdaniem, uzasadnienie jest bilet wstępu na jedno z wydarzeń kulturalno-sportowych odbywających się w Skarżysku-Kamiennej.
Jeszcze raz gratulujemy.

Koniec pierwszej edycji rozdawania książek.
Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie. 
Mamy wiadomość dobrą i złą.
Najpierw zła: Nikomu nie udało się zgadnąć jaka grafika najbardziej podoba się m... (Bestie Nowego Świata)
Teraz dobra: Dwie osoby wskazały na grafikę, którą m... wytypowała na drugim miejscu.(Władcy Bieszczad) 
A więc mamy dwoje zwycięzców:
mama.mmuminka123@gmail.com
anusiak007-02@02.PL

Dodatkowo przyznajemy nagrodę niespodziankę za najlepsze uzasadnienie. Dostaje ją:
m.z@interia.pl

Sprawa Pierwsza:
    Jak zapewne zauważyliście ostatnio nie pojawia się grafika od m...
   Chcielibyśmy to zmienić.Wydaje nam się, iż m... potrzebuje wsparcia, czy też zachęty.

Sprawa Druga:
    Chcielibyśmy, aby ktoś polecił nam dobrą książkę.
    Tak po prostu.

Sprawa Trzecia:
    Chyba każdy kto ma pasję chce zarazić nią jak najwięcej osób.
    Tak samo jest z nami. Próbujemy różnymi sposobami zachęcić Was do czytania.


   I teraz łączymy wszystkie trzy sprawy.
   Chcielibyśmy aby jedna osoba na początku stycznia znalazła w skrzynce wybraną przez siebie książkę.
   Taka sama książka znajdzie się na naszej półce. Co trzeba zrobić, aby mieć szansę być tą osobą?

Napisać, która grafika od m... podoba Ci się najbardziej (i ewentualnie dlaczego).
Szczęśliwcem będzie ta osoba, której zdanie będzie najbardziej zbliżone do zdania naszego grafika.

Podsumowując:
Napiszcie, która grafika jest najlepsza (i dlaczego?). Dokładnie 2 stycznia zwrócimy się z pytaniem do jednej z osób jaka książką ma magicznie pojawić się w jego(jej?) skrzynce pocztowej. (czyli można pisać do 01.01.2013 do godziny 23:59;59)
Aha... żeby było łatwiej, może podpiszcie się swoim adresem e-mail?
I oczywiście jeśli z różnych przyczyn nie będziemy w stanie sprowadzić jakiejś pozycji, będziemy prosili o wybranie innej...


malynosorozec

8 komentarzy:

 1. Ciężko wybrać jeden konkretny rysunek. Dlatego też postanowiłem kierować się kryterium wg którego łatwiej będzie można wskazać mojego zwycięzcę. Tak więc, oceniałem rysunki wg tego jak bardzo są życiowe.
  I tutaj zwyciężył rysunek nr 19 przedstawiający 3 męskie twarze.
  Dlaczegóż?
  Dlategóż, że przedstawia 3 kompanów, którzy przy wódeczce rozprawiają o ważnych dla świata tematach.
  Jest już w pół do czwartej... nie do końca wiadomo czy chodzi o godzinę czy o wypite butelki wódki... W każdym razie znając możliwości biesiadników - nie jest późno. Wtem nagle barman woła: "Panowie zamykamy!!!" Rysunek właśnie przedstawia tą sekundę, moment kiedy do świadomości uczestników spotkania docierają słowa barmana. Tak, będąc trzeźwym, widzę nieopisany gniew wywołany koniecznością przerwania alkoholowego posiedzenia i prawdopodobnego kontynuowania go na łonie natury :)
  m.z@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. argumentacja przedmówcy prawie mnie przekonała... ale jednak mam swoje własne typy (oczywiście nie będę brany pod uwagę przy wyłanianiu zwycięzcy)
  Po pierwsze: Na początku było Nic, i Dolina Śmierci. Dlaczego? Dlatego iż prace powstały kilka lat temu i przy przeglądaniu starego albumu okazało się iż idealnie pasują do tekstów malegonosorozca (czyli moich).
  Po drugie: Fantasy i Teddy. Mają w sobie to coś...
  Po trzecie: wszystkie są dobre.

  pozdrawiam maly.nosorozec@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pośród licznej grafiki od m... największe wrażenie zrobił na mnie rysunek dołączony do opowiadania "Dzień, w którym ocaliłem świat".

  Za każdym razem, kiedy na niego spoglądam czuję delikatne ciarki na plecach. Daje do myślenia. Ja widzę dwa światy, które nigdy nie powinny się ze sobą zetrzeć. Świat dziecięcy, niewinny, beztroski, na pewno radosny, który przez nas dorosłych powinien być szczególnie chroniony, a jak pokazuje nam m... nie zawsze jest. Dlaczego dla misia te ostatnie chwile tak drastycznie skróconego życia są pełne bólu? Bo świat dorosłych jest taki kurwa korporacyjny i pełen niedorzeczności. Pytacie czemu? Bo sami, go stworzyliśmy! Biegniemy, przez życie z tak ogromną prędkością, że nie widzimy czerwonego światła, które mówi zatrzymaj się głupcze!
  Wniosek - zwolnij na chwilę, weź dziecko na spacer, kup mu nowego misia, opowiedz bajkę, przytul do snu, tylko nie pędź tak do chuja!
  Tym miłym akcentem kończę.

  Wojtek, wojcieszek84@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Brave New World - 1. Władcy Bieszczad. Podoba mi się postać wilka i światło, które go eksponuje. Zlewa się ono z linią horyzontu. Blask księżyca skupia uwagę oglądającego i rozświetla mroczny klimat rysunku przez co, wraz samochodem znajdującym się na pierwszym planie staje się dominantą. Natomiast ciemna kolorystyka wpasowuje się w tematykę opowiadania.
  Pozdrawiam m. i malegonosorozca
  nie poddawajcie się :)

  mama.mmuminka123@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantasy, Władcy Bieszczad, Niewidzialne Lustro. To moje typy.
  pozdrawiam anusiak007-02@02.PL

  OdpowiedzUsuń
 6. Na początku było Nic (rys. 4 jeśli się nie mylę). Rysunek powala samym sobą, jest tak schizowy, że patrząc na niego widzi się prawie wszystko co chciało by się widzieć, a z drugiej strony ciągle coś nowego się "objawia". A teraz tak na koniec to przyznam, że przypomniała mi się przy tym rysunku sytuacja jak Wojcieszek (nie klnij tyle przy wypowiedziach o dzieciach bo Ci Bozia język upierdoli :>) uczył mnie grać w ping-ponga. Dokładnie tak jak w tym rysunku patrzyliśmy się siebie w oczy i jeden miał flaszkę (ta nad głową jednego) a druki kilka sekund wytchnienia przed kolejną bania(ten zegar nad głową drugiego) :D. Skończyło się to...... hmmm nie wszyscy muszą wiedzieć jak .... pozostawię to Waszej wyobraźni :D
  pozdro 600
  panDzik :D maila do mnie znasz

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje typy to grafiki do opowiadań dla dzieci. Tytułowy, bo wyróżnia się żywymi i optymistycznymi kolorami oraz rysunek do opowiadania Mądry Pies i Tygrys Syberyjski, bo myślę, że każdy maluch dzięki ogromnej wyobraźni dostrzeże tam wiele innych wymiarów, niewidocznych dla nas dorosłych.
  Marta: m.w.@op.pl

  OdpowiedzUsuń